EnterNett / Nyheter / Hero Norge fornyer IT-driftsavtale med EnterNett

Hero Norge fornyer IT-driftsavtale med EnterNett

Hero Norge logo

15.01.2010 fornyet Hero Norge avtalen med EnterNett om drift av IT-systemer for alle mottak og administrasjonsenheter i Hero-konsertnet.

Hero og EnterNett har hatt et godt samarbeid i mange år, og siden høsten 2005 har EnterNett driftet en felles terminalserverløsning for hele Hero-organisasjonen. Hero har hatt en kraftig vekst de siste to årene, og systemet teller i dag ca 850 brukere fordelt på ca 70 lokasjoner over hele landet. De fleste ansatte benytter tynne klienter, som en del av sikkerheten i systemet.

- Hero Norge er veldig godt fornøyd med den tjenesten EnterNett leverer, sier Ahmed Bozgil, administrerende direktør i Hero Norge. - Samarbeidet med EnterNett har også vært viktig for den veksten vi har hatt de siste to årene.

- Hero Norge er en viktig kunde for EnterNett, og vi er glad for at de har valgt å videreføre avtalen med oss, sier Bjarte Hetland, daglig leder i Enternett. - Avtalen med Hero har vært viktig for den veksten vi har hatt de siste årene, både i kompetanse og antall ansatte.

EnterNett har i dag 9 ansatte og hadde i 2009 en omsetning på nesten 11 millioner kroner. EnterNett har som målsetning i størst mulig grad å være en totalleverandør av IT-tjenester til sine kunde, og tilbyr et bredt spekter av tjenester.

www.hero.no